RICOTTA CHEESE/ PRICE BY POUND

RICOTTA CHEESE/ PRICE BY POUND

Vendor
VIANDER
Regular price
$3.28
Sale price
$3.28
Regular price
Sold out
Unit price
per 

GB12080

1 BUCKET / 5 POUNDS.

From lasagna and ravioli, to cassata cake and cannoli, it’s easy to add authentic Italian flavor to both your savory and sweet dishes with Galbani Ricotta. We offer whole milk, part skim, and whey formulations to fit every recipe and budget. It’s no wonder we make more Ricotta in our U.S. plant than anywhere in the world. Available in cups, tubs, and “bag in a box.”